خوش آمدید — امروز شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
مشاهده خبر

چهار پروژه مهم فرودگاه تبریز در هفته دولت به بهره برداری می رسد

تاریخ ارسال: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵
کد: 1006426
بازدید: 239

 

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی از افتتاح چهار پروژه مهم فرودگاهی در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در هفته دولت خبر داد.

صفایی گفت: پروژه های مهمی در طول سال گذشته در فرودگاه تبریز اجرا شده است که مهم ترین آنها یعنی پارکینگ طبقاتی فرودگاه تبریز،ساختمان دیزل ژنراتور ها، دستگاه های دیزل ژنراتور و بهسازی پوشش سقف ترمینال 4 این فرودگاه با حضور مقامات عالی رتبه کشوری و استانی در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی در توضیح مشخصات فنی این پروژه ها گفت: پارکینگ طبقاتی فرودگاه تبریز در زیربنایی به مساحت 13 هزار متر مربع و در سه طبقه و چهار سطح احداث شده و جایگاه 500 پارک پوزیشن در آن طراحی شده است. در این پارکینگ رستورانی به مساحت 800 متر مربع و 15 باب مغازه تعبیه شده است.

صفایی گفت: این پروژه با اجرای سازه بتن با عرشه فولادی از نمونه های بسیار خوب پارکینگ های فرودگاهی در سطح فرودگاه های کشور است که برای نخستین بار در شمالغرب کشور احداث شده است و بصورت BOT به بخش خصوصی واگذار گردیده که هزینه احداث آن مبلغی بالغ بر 70 میلیارد ریال و هم چنین مبلغ 10 میلیارد ریال شامل اقداماتی از قبیل محوطه سازی، جاده دسترسی و ایجاد زیرساختها از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هزینه شده است.

وی هم چنین گفت: ساختمان دیزل ژنراتورهای فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر 5500 میلیون ریال در زمینی به مساحت ساختمانی به متراژ 480 متر مربع در دو طبقه با ارتفاع نهایی 5/10 متر و با سازه سوله فلزی و بصورت قطعات پیش ساخته در کارخانه و نصب در محل اجرای پروژه ، برای نصب دستگاه های دیزل ژنراتور اجرا شده است.

صفایی گفت: این ساختمان بر اساس آیین نامه 2800 و نشریات سازمان برنامه و بودجه و مقررات ملی ساختمان ایران طراحی و اجرا شده است که مشخصات مصالح مصرفی و ضوابط روشهای ساخت قطعات در انطباق با استانداردهایASTM  و 11AWSP و با ضوابط مقررات آیین نامه AISC رعایت و اجرا شده است.

وی در توضیح دستگاه های دیزل ژنراتور گفت: تهیه و نصب دستگاه های دیزل ژنراتور با اعتباری بالغ بر 24500 میلیون ریال در راستای برق رسانی مطمئن و استاندارد برای کلیه مناطق عملیاتی و غیر عملیاتی فرودگاه تبریز و هم چنین تامین بدون وقفه ( Non Breaker) به ایستگاه های موجود در سطوح پروازی شامل تجهیزات ناوبری و سیستم های روشنایی ارتقاء یافته بهCATII  اقداماتی از قبیل نصب و راه اندازی دو دستگاه موتور ژنراتور  680KVA Stamford- Perkins به همراه تابلوهای کنترلی مربوطه جهت تامین  برق اضطراری سطوح پروازی، نصب و راه اندازی دو دستگاه UPS-480KW و 240 عدد باطری 2V-350AH جهت تامین برق اضطراری بدون وقفه مناسب سیستم CATII  و کابل کشی و کابل گذاری حدود 1500 متر انواع کابلهای جریان بالا 300 و 240 و جابجایی و نصب و راه اندازی موتور ژنراتورهای 630KVA جهت تامین برق Land Side انجام گرفته است.

صفایی همچنین افزود: پروژه بهسازی پوشش سقف ترمینال 4 فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر 11000 میلیون ریال به متراژ 7500 متر مربع پوشش داده شده که جهت جلوگیری از آب ریزش سقف وایجاد سقف یکپارچه با استفاده از ورق آلمینیومی بدون درز با رنگ PVDF انجام گرفته است.

وی در توضیح مشخصات فنی این پروژه گفت: عملیات اجرایی این پروژه شامل تعویض واصلاح ساندویچ      پنل های معیوب ، زیر سازی با استفاده از فاصله انداز امگا از جنس گالوانیزه و هم چنین پوشش سقف با استفاده از آلمینیوم رنگی تک لایه و فرم داده شده بدون درز از مزایای آن می باشد